SOS digest: 4. - 10. října 2010

Server Sdružení Obrany Spotřebitelů (SOS) uveřejnil v týdnu 4. - 10. října 2010 čtyři články související s tématem zdraví:

Nebezpečný přípravek pro sportovce

Státní zemědělská a potravinářská inspekce řešila další případ nebezpečnéhopřípravku určeného pro portovce. Jedná se o výrobek Muscletech Cryotest (datum minimální trvanlivosti 03/2011, balení 168 kapslí) pocházející z USA. Do České republiky jej přes Polsko dovezla a zde distribuovala společnost Redam s r.o. ze Smržic.
04.10. 2010

Obsah „éček“ v balených salámech

SOS – Sdružení obrany spotřebitelů, o.s provedlo průzkum, ve kterém se zaměřilo na balené salámy a zjišťovalo, jaké přídatné látky, lidově nazvané „éčka“, obsahují. Nikdy v historii se totiž nepoužívalo tolik přídatných látek jako nyní. Jsou však takové látky bezpečné a zdravotně nezávadné?
06.10. 2010


Dozorová akce nad dětskými chodítky

Česká obchodní inspekce neprovádí pouze vlastní dozorovou činnost, ale pravidelně spolupracuje i na zahraniční úrovni. Důkazem toho je tato společná dozorová akce zaměřená na dětská chodítka v rámci PROSAFE (fórum pro prosazování bezpečnosti výrobků v Evropě).
08.10. 2010

Inspekce varuje před Miracle Mineral Supplement

Státní zemědělská a potravinářská inspekce řeší další případ nebezpečného přípravku. Jedná se o preparát Miracle Mineral Supplement (MMS), nabízený hlavně na internetu jako „konečné řešení všech nemocí“. Součástí výrobku je balení chloritanu sodného a balení kyseliny citronové. Návod k použití uvádí postup, jak a v jakém množství si má zákazník z těchto dvou složek namíchat výsledný roztok, který injekční stříkačkou aplikuje do tobolek, které pak má dle stanoveného dávkování užívat.
08.10. 2010